Kontakt os

- vi sidder klar

Privatkunde
Er du privatkunde og har brug for support, skal du kontakte din lokale VVS-installatør, eller der hvor du har købt produktet.

For professionelle
Har du spørgsmål til vores produkter eller vores virksomhed? Her kan du finde relevante kontaktpersoner. Eller ring til os på:

Salg og teknisk support
Roth Danmark A/S
Centervej 5
3600 Frederikssund
Telefon: +45 47 38 01 21
Email: service@remove-this.roth-danmark.dk
Roth North Europe A/S
For henvendelser til vores nordeuropæiske hovedkontor:
Telefon: +45 47 33 97 00
Website: Headquarters, Roth North Europe Group

Ekstern salg

Salgsleder Øst
Ken Jakobsen
E-mail: ken.jakobsen@remove-this.roth-danmark.dk

Distrikt:
Sjælland
 

Salgsleder Vest
Glenn Bjerre Adsbøl
E-mail: glenn.adsboel@remove-this.roth-danmark.dk

Distrikt:
Jylland og Fyn

Salgskonsulent
René Højen Pedersen
E-mail: rene.pedersen@remove-this.roth-danmark.dk

Distrikt:
København, Nordsjælland og Bornholm
 

Salgskonsulent
Jacob Mortensen
E-mail: jacob.mortensen@remove-this.roth-danmark.dk

Distrikt:
Nordjylland

Salgskonsulent
Tomas Aagesen Vinther
E-mail: tomas.vinther@remove-this.roth-danmark.dk

Distrikt:
Midt-, Vest-, og Sydsjælland

Salgskonsulent
Palle Madsen
E-mail: palle.madsen@remove-this.roth-danmark.dk

Distrikt:
Fyn, Midt- og Sønderjylland


Intern salg/teknisk support

Henrik Jacobsen

Direkte telefon +45 47 33 97 07
E-mail: henrik.jacobsen@remove-this.roth-danmark.dk

Michael Saust

Direkte telefon +45 47 33 97 05
E-mail: michael.saust@remove-this.roth-danmark.dk

Sæbjørn Ennistig

Direkte telefon +45 47 33 97 08
E-mail: sabjorn.ennistig@remove-this.roth-danmark.dk


Marked og produkter

Market Director, North Europe Group
Per Kronil

Mobil +45 24 76 46 48
Direkte telefon +45 47 33 97 01
E-mail: per.kronil@remove-this.roth-danmark.dk

Product Manager
Kim Steen Hansen

Mobil +45 40 10 93 26
Direkte telefon +45 47 33 97 03
E-mail: kim.hansen@remove-this.roth-danmark.dk
 

Marketingansvarlig
Pia Rasmussen

Mobil +45 41 66 16 23
Direkte telefon +45 47 33 97 15
E-mail: pia.rasmussen@remove-this.roth-danmark.dk

Projektkoordinator
Bo Engell Christensen

Direkte telefon +45 47 33 97 06
E-mail: bo.christensen@remove-this.roth-danmark.dk


Rutevejledning